16 Kasım 2013 Cumartesi

"Lokum"

Yeni bir ofis açtığınızda gelen hediyeler neler olabilir? Çiçek, çikolata, kurabiye, güler yüz :)
Ben sanırım çok şanslıyım.. Ofisi açtığımdan beri her gün farklı bir hediye ile dostlarım kapımı çalıyor zaman zaman sizlere bu konuda paylaşımda bulunacağım fakat en son gelen hediye doğrusu beni en çok şaşırtandı..


Hep bir kedim olsun isterdim. Bembeyaz, masmavi gözlü ve çok tüylü bir kedi.. Kısacası Lokum' u tarif ediyordum..


En yakın arkadaşım Ayşe ve eşi Atakan Lokum' la birlikte ansızın ofisimize geldi..  Kapıyı açtığımda yüz ifadem görülmeye değermiş.. Bana ofis hediyesi olarak hayalimdeki kediyi almışlar… Sevinçten havalara uçtum. Harika bir jestti..Lokum henüz 1 aylık bile değil.. Çinçila cinsinden akıllı ve asil bir kedi :)Kedinin asili oluyor mu demeyin oluyormuş :)  Şimdilik kediyi evimizde büyütüyoruz çünkü ofiste kalması için çok minik.

Hergün kedi bakımı ile ilgili yeni birşeyler öğreniyorum.. Kısacası hayatımıza Lokum girdi..


İsmini Lokum koyduk çünkü Lokum' u bize hediye eden Ayşe ve Atakan Afyon' lu ve Afyon' un kaymaklı lokumu meşhurmuş.. Bu minnoşta Lokum gibi olduğu için ismi Lokum olarak kaldı.. Sizce de harika bir hediye değil mi?
"LOKUM"

What could be the gifts for a new office? Flower, chocolate, cookie, smiling faces J
I think I am lucky.. My friends knock at my door every day with different gifts, I will share these but the last one was the most suprising.

I always wanted to have a cat. Pure white, blue eyed and very hairy pussy.. Shortly, I am describing  Lokum..

My best friend Ayşe and her husband Atakan suddenly visited my Office. It is said that, as I opened the door, my face was worth too see. They bought me my dream cat as a gift. I was very very joyful. İt was a wonderful gesture.

Lokum is not even 1 month yet. İt is chinchilla, smart and noble cat J

Do not say “a noble cat, possible?” Yes it is J For now we take care of it at home because it is too young to be at the office.

I learn new things about cat care every day. İn short, our life is with Lokum..

İts name is Lokum because Ayşe and Atakan are from Afyon; Afyon is famous for creamy delight  (Lokum in Turkish) it is like a creamy delight . Is not it a wonderful gift?

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder